Meble kuchenne w stylu skandynawskim

Na samym początku warto zastanowić się co oznacza styl skandynawski. Meble jak i pomieszczenia w tym właśnie stylu wydają się bardzo przestronne i funkcjonalne. Mimo małego pomieszczenia, możemy optycznie powiększyć je wykonując na przykład kuchnię w stylu skandynawskim. Zastanawiasz się jak powinna wyglądać kuchnia w stylu skandynawskim oraz jak ją wykonać? Postaramy się po krótce przedstawić Wam jakie zasady panują właśnie w takiej kuchni.

Wyróżniające się kolory...

Przeważającymi barwami w kuchni skandynawskiej są jasne kolory, które optycznie powiększają przestrzeń nawet tą najmniejszą. Wszystko co łączy się z naturą idealnie pasuje do stylu skandynawskiego. Biel połączona z drewnianymi dodatkami idealnie odwzorowuje ten  naturalny klimat. Oczywiście nie oznacza to, że w tym właśnie charakterystycznym stylu występują tylko i wyłącznie dwa kolory. Często architekci przełamują biel i jasne barwy kamieniem. Nie odda on takiego ciepła jak drewno ale będzie równie dostojne i stylowe.

A jakie meble wybrać?

Przede wszystkim kuchnie te muszą być funkcjonalne. Szafki kuchenne powinny być proste, w jasnym kolorze ale głównie mają za zadanie pomieścić wszystkie niezbędne akcesoria kuchenne. Jest to idealny wybór dla osób, które nie lubią mieć wielu rzeczy na widoku a raczej wolą mieć schowane w pojemnych szafkach. Styl ten również charakteryzuje się dużą ilością półek. Często widocznych nad kredensem lub schowane za szklanymi szafkami.

A gdyby tak dodać nutkę czerni?

Idealnym pomysłem na uzupełnienie przytulnego oraz funkcjonalnego wnętrza jest oświetlenie. Warto pomyśleć nad kolorem czarnym, który dodałby charakteru wnętrzu. Duże lampy na długich kablach w odpowiednich miejscach takich jak blat kuchenny oraz stół to strzał w dziesiątkę. Czerń bardzo dobrze uzupełni pomieszczenie nie tylko w oświetleniu ale na przykład również w dekoracji. Nie powinno być jej zbyt dużo pamiętając o tym, że kuchnie skandynawskie są „czyste” oraz bardzo funkcjonalne czyli urządzane mimochodem. Duże słoje na produkty sypkie lub doniczki z ziołami to idealny wybór w dekoracji kuchni skandynawskiej. Jak widzicie nawet zielone rośliny w takiej kuchni mają inną funkcję niż dekoracyjną.