Odwieczny problem doboru narożnika

W tej części artykułu postaramy się ułatwić Wam wybór idealnie pasującego narożnika do Waszego salonu czy pokoju dziennego. Wybór tego mebla jest bardzo ważny, ponieważ staje się on równocześnie miejscem wypoczynku jak i miejscem spotkań rodzinnych czy też z przyjaciółmi. Można nazwać go z pełną odpowiedzialnością „sercem” salonu czy też pokoju dziennego.

Wielkość ma znaczenie

Oczywiste jest to, że gdy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami większej przestrzeni możemy sobie pozwolić na większy rozmiar narożnika. Musimy jednak zwrócić uwagę aby nie przytłoczył on naszego pomieszczenia. Najczęstszym wyborem przy tak dużej powierzchni jest narożnik w kształcie litery „U”. Taki rodzaj narożnika nie powinien stać w rogu pomieszczenia. Jego miejscem jest centrum salonu. Z kolei przy pomieszczeniach o stosunkowo mniejszych wymiarach gdzie nie możemy pozwolić sobie na zabranie większości miejsca w pomieszczeniu, wybierany jest narożnik w kształcie litery „L”. Taki narożnik możemy umiejscowić na środku pomieszczenia bądź bliżej ściany w zależności od naszych potrzeb i możliwości.

Jakość i …

Głównym czynnikiem przy wyborze narożnika jest właśnie jakość. To na nią powinniśmy zwrócić największą uwagę, ponieważ mebel ma nam służyć na dłuższy okres czasu. Gdy nie ma możliwości osobiście sprawdzenia jakości mebla dobrze jest dowiedzieć się jak najwięcej informacji od sprzedawcy lub producenta.
Na co zwrócić uwagę i o co pytać? Najważniejszym elementem w narożniku jest siedzisko. Warto jest dopytać w jaki sposób jest wykonane siedzisko oraz jakie materiały zostały użyte. Często w siedziskach, w których zostały zastosowane tańsze materiały powstaje tak zwana „leżanka”. Oznacza to, że w miejscu które jest najczęściej użytkowane powstaje wgłębienie, pod którym wyczuwalne i mało przyjemne są sprężyny. Głównym elementem wykonania siedziska powinna być pianka HR, która występuje w różnych rodzajach miękkości. Szkielet powinien być z litego drewna, odpowiednio długo sezonowanego.

... funkcjonalność

O funkcjonalności będzie krótko gdyż jest to temat prosty i oczywisty. Głównym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest funkcja spania, a co za tym idzie również powinien znajdować się pojemnik na pościel. Dobrze jest również położyć nacisk na sposób rozkładania narożnika tak aby nie wymagał on dużej ingerencji siły. Najczęstszym i najbardziej spotykanym sposobem rozkładnia narożnika jest metoda tak zwana „na delfina”.