Jak zaaranżować duże pomieszczenie

Dużo mówi się o tym jak zagospodarować małe i ciasne pomieszczenia aby były funkcjonalne. Ale co z większymi pomieszczeniami? Jak zaprojektować, żeby nie wydawały się zagracone albo puste. Jak wykorzystać potencjał takiego pomieszczenia oraz w jakim stylu urządzić takie mieszkanie by za rok nie zmieniać wszystkiego od nowa?

Co zrobić aby podkreślić atuty Twojego pomieszczenia?

Sam metraż pomieszczenia jest jednym z najważniejszych jego atutów. Aby go podkreślić można w „w sercu domu” postawić większy stół, który bez problemu pomieści Twoich wszystkich gości. Każdy z nich poczuje się doceniony, że ma swoje miejsce przy stole. Duże pomieszczenia często oznaczają również ponadstandardową wysokość. W takim wypadku możemy sobie pozwolić na żyrandole oraz lampy na długich kablach. Nie zagraci nam to pomieszczenia a wręcz podkreśli jego niestandardowe wymiary.

Może coś niestandardowego?

Zastanawiałeś/aś się kiedyś jak oddzielić strefy w swoim domu ale nie zamykać pomieszczenia standardowymi ściankami działowymi? Co powiesz na wyższą, podłużną doniczkę bądź murek z roślinkami, który pozwoli Ci jednocześnie na dodatkową ozdobę oraz na podzielenie stref domowych. Takie rozwiązanie nie zmniejszy Ci pomieszczenia oraz będzie przepiękną ozdobą. Dodatkowym atutem jest to, że nie zabiera dużo miejsca.

Styl na wieki…

To w jakim stylu zaaranżujesz swoje mieszkanie jest bardzo ważne. Wiele trendów i styli bardzo szybko się zmienia. Mając duże pomieszczenie raczej nie chcielibyście za rok lub dwa zmieniać całej aranżacji wnętrza chcąc podążać za nowościami i trendami. Warto więc dłużej zastanowić się w jakim stylu chcielibyście urządzić sobie mieszkanie. Stylem, który króluje już od dłuższego czasu i nic się nie zapowiada by miało się to zmienić jest styl industrialny. Surowe materiały takie jak: drewno, metal, beton oraz szkło nigdy nie wyjdą z mody. Ostatnio królują odcienie miedzi i złota oraz matowa czerń. Nie tylko już w dodatkach lecz nawet w blatach kuchennych czy płytkach.

Koniec z zagraconymi mieszkaniami!!!

Mimo, że jesteś szczęśliwym posiadaczem dużej przestrzeni nie możesz pozwolić sobie na zagracenie drobiazgami mieszkania. Łatwo jest przekroczyć granicę stylowych ozdób, które faktycznie pięknie podkreślają atuty pomieszczenia a przesadą i tandetą. Dobrym rozwiązaniem aby nie przekroczyć granicy są zabudowane szafy wnękowe, w której możesz pomieścić wszystkie potrzebne przedmioty. Na wierzchu pozostawić tylko i wyłącznie te, na które lubimy patrzeć i pięknie uzupełniają naszą przestrzeń.